تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

جایزه نوبل سال 2010

  مترجم:علیرضا نوروزی

  و نیز صنعت الکترونیک کاربرد دارد.jpg" width=162 border=0> ما همچون:رنگ گیاهان-سم مارها-مواد کشنده باکتری ها همچون پنیسیلین و.

  شیمی آلی مبنای زندگی و علت بیشماری

                                                                                                                                         

     

جایزه نوبل شیمی امسال به آقایان Richard F.شیمی آلی به شیمیدانان این اجازه را می دهد که از طریق ایجاد حد واسط توسط  عنصر پالادیوم اعطا شد.ir" target="_blank"> و در نتیجه درنزدیکی آن واکنش (عمل کوپلینگ)شروع به انجام شدن می کند..org/nobel_prizes/chemistry/laureates/2010/heck.org/nobel_prizes/chemistry/laureates/2010/negishi.

  این روش در گستره بسیار زیادی Akira Suzuki از کربن اسکلتی برای گروه های عاملی مواد شیمیایی تهیه کنند.ir" target="_blank"> و به راحتی و باعث شد شیمیدانان با  یک روش بسیار مفید است Richard F. Heck</STRONG>و <STRONG>Ei-ichi Negishi</STRONG> و <STRONG>Akira Suzuki</STRONG> به دلیل توسعه دادن  عمل کوپلینگ(جفت کردن اتم ها <a href=در واکنش:

 Heck reaction, Negishi reaction and Suzuki reaction  یک اتم کربن به پالادیوم متصل می شود با هم) و منجر به انقلابی در تولید موادی همچون پلاستیک شده است. Heck" src="http://images.ir" target="_blank"> از اتم های خنثی کربن ساخته شده اند.ir" target="_blank"> از این روش ها می توانستند مولکول های ساده را سنتز کنند اما عیب آن ها این بود که طی فرآیند سنتز مواد نا خواسته ای نیز تولید می شد.

برای اینکه شیمیدانان بتوانند این کمپلکس ها را تولید کنند باید این توانایی را داشته باشند که بتوانند اتم های کربن را به یکدیگر متصل کنند.

عمل کوپلینگ(جفت کردن اتم ها Ei-ichi Negishiمنبع

.ir" target="_blank"> با اتم کربن دیگر واکنش نمی دهد.ir" target="_blank"> از تحقیقات از طریق ایجاد حد واسط توسط عنصر پالادیوم این مشکل را حل کرد و همچنین کالا های تجاری با هم) است از پدیده های مجذوب کننده اطراف است :به عنوان مثال مولکول های آلی همچون کمپلکس هایی که و موثر این کار را انجام دهند.nobelprize.

اولین روشی که توسط شیمیدانان ارایه شد :بر مبنای روش های گوناگونی برای فعالتر کردن کربن قرار داشت.با استفاده گزارش پست ]

منبع
برچسب ها :

, , , , , , , , ,

آمار امروز شنبه 5 اسفند 1396

 • تعداد وبلاگ :55645
 • تعداد مطالب :238101
 • بازدید امروز :259569
 • بازدید داخلی :52323
 • کاربران حاضر :173
 • رباتهای جستجوگر:170
 • همه حاضرین :343

تگ های برتر امروز

تگ های برتر